Producent: JBL JBL
Konstrukcja: 3-drożna
Przetworniki: Dynamiczne
Skuteczność: 88dB
Moc ciągła (RMS): 70W
Rozpraszanie dźwięku: Klasyczne

Uwaga oglądasz archiwum!

Opis produktu

  Seria JBL ES składa się z dziewięciu modeli: monitor do montażu na ścianie lub ustawienia na półce (ES10); dwa kompaktowe monitory (ES20, ES30); trzy kolumny podłogowe (ES80, ES90, ES100); głośnik centralny (ES25C) oraz dwa subwoofery aktywne (ES150P i ES250P).

   Aby uzyskać doskonałe brzmienie, w głośnikach z linii ES zastosowano liczne technologie JBL, wśród nich przetwornik ultrawysokotonowy, rozszerzający pasmo przenoszenia aż do 40kHz, dzięki czemu tony wysokie są odtwarzane gładko i z detalami. Przetwornik ultrawysokotonowy jest uzupełniany przez tweeter z laminatu tytanowego, powstającego przez nałożenie warstwy tytanu na niezwykle lekką substancję. Tweeter i ultratweeter są osadzone w falowodach, które zapewniają takie samo brzmienie wzdłuż osi oraz poza nią. W rezultacie dźwięki o wysokiej częstotliwości są równomiernie rozpraszane w pomieszczeniu. Przetworniki średnio- i niskotonowe serii ES mają membrany wykonane ze stworzonego przez JBL tworzywa PolyPlas?, które zachowuje neutralne akustycznie właściwości papieru, a jednocześnie jest wystarczająco sztywne by tłumić rezonans membrany.

   Wszystkie modele, także subwoofery posiadają porty bass-reflexu JBL FreeFlow?, specjalnie ukształtowane i dopasowane do danego głośnika, co pozwala lepiej odtwarzać niskie tony i poprawić skuteczność. Aby zapewnić maksymalną czystość dźwięku, linia głośników ES wykorzystuje zwrotnice JBL Straight-Line Signal Path? (SSP), w której użyto minimalną ilość części.

   Seria głośników JBL ES posiada wytrzymałe obudowy o dużej gęstości, wzmocnione i wytłumione, by wyeliminować wibracje i niechciane koloryzacje brzmienia. Specjalny kształt dodatkowo poprawia brzmienie. Wszystkie modele poza subwooferami ES150P i ES250P są ekranowane magnetycznie. Modele ES30, ES80, ES90 i ES100 mają także podwójne gniazda, umożliwiające bi-wiring lub bi-amping.

   Seria JBL ES to bogate opcje instalacji w jakimkolwiek systemie stereo czy kina domowego. Kompaktowy monitor ES10 można montować na ścianie za pomocą dołączonych uchwytów ściennych. Głośnik centralny ES25C można umieścić nad telewizorem lub pod nim, a także na półce, a kolumny ES80, ES90 i ES100 mają smukły elegancki profil, dzięki czemu łatwo można wkomponować je w domowe centrum rozrywkowe. Subwoofery ES150P (300W) oraz ES250P (400W) można w prosty sposób dostroić do każdej instalacji, by uzyskać optymalne brzmienie niskich częstotliwości.

   Recenzja kolumn w magazynie "Audio Video"

    

   Cena za parę.

   Sprzęt pochodzi od oficjalnego polskiego dystrybutora, obowiązuje na niego 24 miesięczna, rozszerzona gwarancja w systemie door to door.

   Funkcjonalność

   Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

   Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

   Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


   Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

   - impedancji kolumn i wzmacniacza

   - mocy kolumn i wzmacniacza

   - barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

   - preferencjach muzycznych klienta.


   Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

    

   Kolumny zalecamy łączyć w kino domowe z następującymi elementami:

   Kolumny podłogowe I

   Kolumny podłogowe II

   Kolumny podłogowe III

   Kolumna centralna

   Subwoofer

   Specyfikacja techniczna

   BUDOWA: ------
   Konstrukcja: 3-drożna
   Budowa kolumny: Pasywna (wymaga wzmacniacza)
   Przetworniki: Dynamiczne
   Głośniki ultra-wysokotonowe: 19mm
   Głośniki wysokotonowe: 19mm kopułka z laminowanego tytanu
   Głośniki średnioniskotonowe: 170mm PolyPlas
   OBUDOWA: ------
   Bass-refleks: Tył
   Membrana pasywna: NIE
   Podłączenie kabli: Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
   PARAMETRY: ------
   Impedancja: 8 Ohm
   Podział pasma: 3.000/9.000Hz
   Skuteczność: 88dB
   Moc ciągła (RMS): 70W
   Uchwyty w zestawie: NIE
   Pasmo przenoszenia: 50 - 40.000Hz
   INNE: Moc szczytowa: 280W
   Wysokość: 38.7cm
   Szerokość: 22.3cm
   Głębokość: 33cm
   Waga: 8.9kg
   Rozpraszanie dźwięku: Klasyczne
   Gwarancja: 24 miesiące

   Opinie i testy

   Brak opinii.
   Oceń ten produkt
   Autor: (jako gość) Zaloguj się
   E-mail:
   Ocena:
   Opinia:
    

   Opis marki

   Firma JBL może pochwalić się sześćdziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu najwyższej klasy systemów nagłośnienia kin oraz wyposażenia profesjonalnych studio nagraniowych, długoletnie doświadczenie wykorzystywane jest teraz do konstruowania głośników idealnych do zastosowania w domu.

   Około 80% kin na świecie, które uzyskały certyfikat THX, stosuje głośniki JBL. Dźwięk JBL można usłyszeć w 75% kin zbudowanych w ciągu ostatnich 20 lat.

   Masz pytanie, chcesz negocjować cenę – zapytaj

   Zapytanie o produkt
   Przepisz kod z obrazka:
   WYŚLIJ